Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ždírec B - HC

Dekora Ždírec nad Doubravou  - SK HC 0:4  (0:2)

 

Sestava :  Soukup -     Rysl, Staněk, Šetek, Vondráček  -  Cimler, Růžek, Kůta, Zelenka

                                   Serbus, Havel

 

Střídající hráči : Koten, Plachý Jan ( 60. min)

 

 

Na příjemném fotbalovém stadionku (ne už tak kvalitním povrchu) sehráli naši fotbalisté parádní zápas.

Vše začalo dle tradice. Již ve 3. minutě jsme měli 100 % šanci, kterou jsme ani nadvakrát nedokázali proměnit. Jednalo se o situaci na malém vápně, kdy Jakub Havel ani Borek Růžek nedokázali hlavou překonat domácího brankáře, který vůbec nevyběhl a stál na brankové čáře jako zařezaný.

Samozřejmě jsme tutovku nabídli také domácím. Libor Vondráček si stoupl na míč, upadl a domácí forvard se řítil na Míru Soukupa. Ten s ledovým klidem vše vyřešil. Toto byla jediná situace, kdy musel Míra zasahovat. Nic jiného ze strany Dekory již během zápasu nepřišlo.

Úvodní gól zápasu vstřelil Pavel Staněk. Dokázal se prosadit na malém vápně ve skrumáži. Usměrnil hlavou autové vhazování Michala Kůty k levé tyči domácího brankáře. Následovaly další dvě „megašance“ Jakuba Havla a v sobotu velmi ofenzivně naladěného Borka. Prvně jmenovaný nedosáhl na přihrávku Jardy Serbuse a „Bóra“ v samostatném nájezdu o několik minut později zkoušel lob. Druhou branku jsme vsítili po rohovém kopu. Tentokráte se prosadil dlouhán Růžek, který si na centr počkal na zadní tyči.

 

Do druhé půle nastoupil Josef Koten (vystřídal Tomáše Cimlera, který odehrál výborný první poločas) a po pár minutách na hřišti předvedl, v čem je jeho síla. Nádhernou křížnou přihrávkou na 50 metrů našel naběhnutého Jardu Serbuse, který si elegantně zpracoval a v pohodě zvýšil na 3-0.

V 59. minutě cerekvičtí koně přidali čtvrtý gól. Jarda Serbus si to namířil přímo mezi dva obránce, kteří jej faulovali. Nařízený pokutový kop proměnil Kuba Havel. Míra Soukup sice chtěl jít penaltu kopat, ale nechtělo se mu přebíhat celé hřiště. Zbytek zápasu se dohrával z povinnosti.

 

Jako malý bonus pro naše fanoušky přinášíme krátký rozhovor s hvězdou sobotního utkání Jardou „Vápencem“.

 

1)      Jardo, prozraď našim čtenářům, jak ses připravoval na zápas ?   

„Bez komentáře“

2)      Proč jsi nezahrával pokutový kop, když to byla tvá zásluha ?

„Bez komentáře“

3)      Co je pravdy na tom, že má o tebe zájem Horní Ves ?

„Bez komentáře“

4)      Prý je tvůj fotbalový vzor Pavel Rysl, je to pravda ?

„Bez komentáře“

 

Celkem jsme Jardovi položili 50 otázek. Nic podstatného jsme se však z jeho odpovědí nedozvěděli.  I tak Jardovi děkujeme za čas a ochotu odpovídat.

 

Děkujeme fanouškům, kteří nás ve Ždírci podpořili a těšíme se za týden v Budíkově opět naviděnou.