Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aerobic v Horní Cerekvi
Oddíl aerobicu vznikl v roce 1991, kdy v podstatě navázal na předchozí činnost cvičení žen organizovanou pod hlavičkou místní tělovýchovné jednoty. Pod vedením p. Lenky Havránkové a p. Jolany Bockové se ženy a dívky začaly scházet v gymnastickém sále místní školy. Cvičebními dny byly stanoveny dny pondělí a čtvrtek od 19.00- 20.00 hod. Dle vzrůstajícího počtu cvičenek bylo zřejmé, že tento zdravý způsob pohybu si našel v H. Cerekvi své fanynky. Jako problém se však ukázala skutečnost, že během letních prázdnin byly prostory školy uzavřeny a cvičení musela býti přerušena. Proto jsme využily nabídky hotelu Rustikal, který nám umožnil provozovat naši činnost ve větším sále a hlavně celoročně včetně prázdnin. Bohužel po několika létech se začaly projevovat zvýšené aktivity hotelu, jenž potřeboval stále častěji námi používané kongresové sály. Protože jsme nechtěly naší činnost omezovat, rozhodly jsme pro návrat do školních prostor.
Jako zpestření pořádáme alespoň jednou do roka „víkendová cvičení“ na Trnávce pod vedením Jolany Bockové. S doposud čtyřmi uskutečněnými akcemi tohoto typu byly účastnice spokojeny. Dále některé ženy i dívky využívají možnosti účastnit se aerobních cvičení pořádaných jinými SK, kde získávají nové zkušenosti a čerpají inspiraci pro své hodiny.
V letošním roce (2007) budeme chtít využívat od května do září v případě pěkného počasí nově vybudovaný sportovní areál (nad ZŠ), který by měl i v případě většího počtu cvičenek prostorově vyhovovat.
V našem oddílu aerobicu je registrováno přes 40 členek z Horní Cerekve a přilehlých obcí. Na jednotlivé hodiny dochází pravidelně přibližně polovina.

Za oddíl aerobicu: Jolana Bocková

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dedenuska

(denisa řezáčová, 9. 1. 2010 15:51)

ahoj ja chodím do školy do batelova a patrik je muj kamos