Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pe B - HC

Starší žáci

 

FK Pelhřimov B - SK Horní Cerekev   3:4 (1:0)

Branky: D.Brada, Duba, T.Matějka, Chadim

SK HC: Braun – M.Matějka, T.Matějka, Duba, Makovička, Chadim, Filsoch, Juhász, A.Šimák, D.Brada, Zelenka, na střídání: M.Šimák, Filsoch, Andrle, Jirák

Poslední utkání v základní skupině nás čekalo na pelhřimovské umělce. V období, kdy je stav přírodních trávníků nejlepší v roce (a ten náš v HC obzvlášť), to pro nás nebyla zrovna výhoda. Bylo to vidět hlavně na zpracování míče, který oběma týmům odskakoval kamsi do výšin. Podle toho také vypadal celkový obraz hry ovlivněný navíc poměrně silným větrem. S přesností přihrávek jsme byli na štíru, přesto několik akcí bylo jednoznačně gólových. Udeřilo ale na druhé straně. Povedenou střelu domácích vytlačil Braun na tyč, dorážka šla znovu do tyče a následné otálení s odkopem znamenalo míč v naší síti… Na lepší časy se začalo blýskat po pěkné akci zakončené D.Bradou. Radost však měla jepičí život a nedůslednost v obraně nás donutila znovu dotahovat ztrátu. Ještě hůře bylo po nedorozumění T.Matějky s brankářem Braunem, kterého náš stoper učebnicově hlavou přeloboval. Nebylo na co čekat. T.Matějka se vysunul na hrot, aby svým důrazem a silou v osobních soubojích pomohl vykřesat naději na vzdalující se úspěch. Trenérův tah se začal brzy zúročovat a povedená střela Duby znamenala snížení. Do konce zápasu zbývalo nějakých pět minut, když se šikovnou kombinací dostal ve vápně ke střele T.Matějka a proti Smrčkovi v domácí brance nezaváhal. I za stavu 3:3 jsme všechny síly vrhli do útoku, z čehož v poslední minutě zápasu resultoval faul na hranici šestnáctky. K jeho exekuci se postavil J.Chadim a umístěnou střelou našel skulinku ve zdi, kterou míč prolétl přesně k tyči domácí branky a dokonal tak famózní obrat v utkání. Tento strhující závěr byl zároveň sladkou tečkou za souboji ve sk. B I.třídy. Již příští týden vyzveme závěrečného soupeře (Náměšť n/O-Vícenice) k dvouzápasovému boji o konečné umístění v krajské soutěži.

 

Mladší žáci

FK Pelhřimov B - SK Horní Cerekev  3:3 (1:1)

Branky: Kasal, M.Šimák, M.Brada

SK HC: Bečica – Filsoch, M.Šimák, Kasal, Jirák, Andrle, Nikodým, M.Brada, Petrák, Sadílek, Šetek, J.Vaněk, K.Vaněk

Poslední a zároveň jeden z nejtěžších oříšků čekal na naše mladší. Stoupající forma a bojovnost týmu z minulých kol sice naplňovaly optimismem, ale že po výborném a sebevědomém výkonu donutíme jasného favorita celý zápas pouze dotahovat stav, bylo obrovským a hlavně milým překvapením! V úvodu jsme nechali vyniknout brankáře Bečicu, který čelil několika štiplavým střelám. Také naši dokázali zahrozit, navíc měli i poměrně solidní úspěšnost v osobních soubojích. Blížila se naše první skvělá chvilka. Domácí brankář pouze vyrazil prudkou střelu. Dobíhající O.Kasal udělal gólmanovi parádní kliku a mazácky do prázdné branky zavěsil. Pelhřimovští ale zabojovali, využili naší nedůslednosti v osobním souboji a Sabriev zblízka vyrovnal. Ve druhé půli obraz hry pokračoval, opakoval se i gólový scénář. Po rohovém kopu se trefil M.Šimák, domácí ale předváděli, proč jsou na špici tabulky a dokázali brzy odpovědět. Naději na vítězství jsme poté živili díky povedené střele M.Brady. Zaslouženou remízu si však nakonec domácí vzít nenechali. Škoda nevyužitého samostatného úniku M.Šimáka, mohlo být ještě veseleji. I tak patří mladším žákům veliká pochvala za výkony v celé sezóně. V silné konkurenci se rozhodně neztratili a umístění uprostřed tabulky je obrovským úspěchem.

Pro příznivce našeho týmu přidáváme odkazy videozáznamu (autorovi mockrát děkujeme) tohoto zajímavého duelu:

http://www.uloz.to/9233459/pe-hc-1-mpg

http://www.uloz.to/9233688/pe-hc-2-mpg