Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pacov B

Slavoj Pacov „ B“ – SK Horní Cerekev 1:3 (0:2)

 

Sestava : Soukup -   Havel , Mezera, Šetek, Vondráček   -   Plachý Jan, Kůta, Růžek, Cimler –

                                 Zelenka, Serbus

 

Střídající hráč : Koten

 

 

Před zápasem se v hlavách trenérů a hráčů SK honily myšlenky, zda domácí Slavoj nasadí do utkání hráče „A“ týmu. Pacovské Áčko úspěšně zvládlo prestižní derby v Žirovnici, které se hrálo již v sobotu. Obavy se potvrdily a při předzápasové rozcvičce jsme zjistili, že hlavní opora Pacova, „špílmachr“ Pavel Hrobský, je na hřišti.

 

Utkání se hrálo za slunečného, leč větrného počasí. Do ochozů příjemného pacovského fotbalového stánku si našlo cestu přibližně 8O fanoušků. Mezi nimi i desítka fanoušků SK, která netrpělivě očekávala první jarní body.

 

Od prvních minut byli hráči z Horní Cerekve aktivní. Rychlým přistupováním, důrazem, vyhranými hlavičkovými souboji v obraně ovládli hru. Již zmiňovaný Hrobský byl pečlivě střežen oběma středopolaři ( M. Kůta, B. Růžek) a ke své kombinační hře se nedostal. Jediným problémem pro obranu SK byly centrované míče do pokutového území. Ty přicházely po standardních situacích, kterými se domácí dostávali do hry. Hlavičkující hráči domácích byli perfektně pokryti. Výborně fungovalo zdvojování nebezpečného Pavelce.

Oproti utkání s Kamenicí se nám podařilo proměnit první nabídnutou šanci. Skvělý zápas hrál Jarda „ Vápno“, který ze samostatného nájezdu prostřelil domácího brankáře.  Jarda si sólíčko zopakoval. Zřejmě zavzpomínal na Karla Poborského na EURO 1996, ale jeho lob skončil vysoko nad brankou Pacova. Druhý gól, tzv. šatňák, zařídil opět „Vápínko“. Gólu předcházela parádní kombinace hráčů Edy Plachého, Majkla Kůty a Jardy Serbuse. Jarda se ocitl sám před brankářem a opět nekompromisně skóroval.

Druhý poločas už takové fotbalovosti nepřinesl. Hosté stále kontrolovali průběh zápasu a tu a tam se dostávali do šancí. Třetí gól v domácí síti byl ukázkový. Rychlá kombinace po pravé straně hřiště a nádherný centr Jakuba Havla proměnil Vítek Zelenka. Vítek se zavěsil do vzduchu a hlavou překonal brankáře domácích potřetí.

Jak již bylo napsáno, skvěle zahrál Jarda Serbus. Měl i dvě další šance, respektive střely z 20 metrů. Ta první orazítkovala tyč a druhá skončila 2 metry vedle.

Gól hlavou mohl vstřelit i nejmenší hráč na hřišti. Hbitý Tomáš Cimler si naběhl na dlouhý aut Michala Kůty, ale těsně minul.

Domácí měli okénka v obraně, která útočníci hostů nedokázali využít. Naskytly se 3 možnosti, jak zvýšit náskok, bohužel to nevyšlo.

Pacovští se také dočkali gólu. Míru Soukupa překonali až v nastaveném čase po hezké přihrávce za obranu.

 

O nedělní úspěch se zasloužili všichni hráči, počínaje bezchybnou obranou a jistým Mírou Soukupem, bojovníkem B. Růžkem, motorem týmu Michalem Kůtou a střelecky disponovanými útočníky. Nesmíme zapomenout ani na krajní záložníky, všichni tři ( J. Plachý, T. Cimler, J. Koten) odvedli na hřišti výborný výkon.

 

Děkujeme příznivcům, kteří vážili cestu do Pacova, a těšíme se, že nás přijdou podpořit i při příštím domácím zápase proti nepříjemné Lípě.(JM)