Jdi na obsah Jdi na menu
 

Náměšť n/O - HC

Starší žáci

 

FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice - SK Horní Cerekev   6:3 (4:1)

Branky: 9., 30., 70. Bednář, 4. Preisner, 32. Klíma, 40. Babuněk – 6. Zelenka, 52. Chadim (PK), 62. T.Matějka

SK HC: Braun – M.Matějka, T.Matějka, Filsoch, Duba, Makovička, Chadim, Filsoch, Juhász, A.Šimák, Zelenka, na střídání: M.Šimák, Andrle, M.Brada

Na jedné straně brzké vstávání s odjezdem v 6.30 a 70 kilometrů cesty před námi. Na druhé straně krásné slunečné počasí, nejfotbalovější soupeř v průběhu sezóny a hlavně trávník, za který by se nemuseli stydět ani ve slavném wimbledonském All England Clubu. To byly hlavní znaky prvního nadstavbového utkání v útulném fotbalovém areálu u řeky Oslavy v Náměšti.

Hned z prvního útoku se nám naskytla velká šance k otevření skóre. Byli to ale domácí, kteří již ve 4. minutě odražený míč vrátili do sítě. Odpověď byla blesková a po dvou štiplavých střelách se ke třetí dostal pohotový Zelenka a nezaváhal. Zakrátko domácí předvedli rychlou kombinační akci a díky agilnímu Bednářovi znovu vedli. Zápas se začal lámat po půlhodině hry. Náměšťští postupně přidávali na obrátkách a předváděli hru, na kterou bylo radost pohledět. Přesné a včasné přihrávky, pohyb bez míče, přenášení hry, narážečky na jeden dotek. Těmito přednostmi nás často dostávali do úzkých a ještě do přestávky vytáhli skóre až na hrozivých 4:1. Po přestávkové domluvě jsme vyběhli na hřiště se snahou utkání alespoň zdramatizovat. Jenže přišla 40. minuta, ukázková kombinační akce, střela k tyči a pátý gól v síti. Aby byla v odvetě v H.Cerekvi šance sérii zvrátit, nezbývalo, než poslední půlhodinu hrát vabank. T.Matějka se posunul na hrot, což začalo nést své ovoce. Tlačili jsme se do pokutového území soupeře a dostávali se i do šancí. Domácí jakoby začali odcházet fyzicky a nám se naskýtala příležitost ke korekci výsledku. Jeden z útoků zastavila domácí obrana jen za cenu faulu a J.Chadim se z penalty nemýlil. Byli jsme rázem na koni, ale další akce jsme do úspěšné koncovky nedotáhli. Až v 62. minutě se dostal ve vápně k míči T.Matějka a k zadní tyči snížil na rozdíl dvou branek, což byl pro odvetu, vzhledem k vývoji utkání, slušný výsledek. Bohužel, v posledních vteřinách zápasu jsme propadli ve středu pole a domácí z brejku upravili na konečných 6:3. To naše vyhlídky pochopitelně snižuje, ale tříbrankové vítězství na domácí půdě, i přes nespornou kvalitu soupeře, není vůbec nereálné, o čemž se kluci v závěrečné půlhodině přesvědčili. Příznivci našeho týmu tak mohou v posledním utkání sezóny očekávat boj od první do poslední minuty.

 

Mladší žáci

FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice - SK Horní Cerekev   5:1 (1:1)

Branka: J.Vaněk

SK HC: Bečica – Filsoch, M.Šimák, Kasal, Andrle, M.Brada, Petrák, Sadílek, Šetek, J.Vaněk, K.Vaněk

Domácí patřili ve skupině A I.třídy k tomu nejlepšímu, i přesto jsme do zápasu nastupovali s velkým odhodláním a nadějemi. Opravňoval nás k tomu i výkon z minulého kola na pelhřimovské půdě. Očekávání se naplnila a byli jsme po celé utkání vyrovnaným soupeřem, čemuž konečný výsledek vůbec nenapovídá. Domácí vedli, ale J.Vaněk prudkou střelou s pomocí teče vyrovnal. Do přestávky měl jen K.Vaněk tři góly na kopačkách, další šance nedotáhli J.Sadílek a M.Brada. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po změně stran pokračoval obraz hry. Zásadní rozdíl byl ale v koncovce. Naši si nevyhověli s finální přihrávkou, což naopak nečinilo problém domácím a proměnili prakticky všechny vytvořené příležitosti. Jak potvrdili i sympatičtí a objektivní domácí členové realizačního týmu, výsledek je pro naše kluky krutý, ale i to patří k fotbalu.