Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lukavec - HC

Mladší žáci

 

Start Lukavec – SK Horní Cerekev   3:1 (3:1)

Branka: Filsoch

Sestava: Bečica – Filsoch, Jirák, M.Šimák, Andrle, J.Vaněk, K.Vaněk, Nikodým, Šetek, Sadílek, Petrák, M.Brada

Po solidních výkonech a výsledcích z posledních kol jsme cestovali do Lukavce, kde naši mladší zahájili závěrečnou sérii s papírově silnějšími soupeři. Domácí začali náporem, který jsme ale postupně odrazili a dokonce jsme šli do vedení, když se trefil tradiční exekutor přímých kopů Filsoch. Lukavečtí ale nenechali nic náhodě a do 10 minut skóre otočili. Dokázali lépe kombinovat a svým důrazem si udržovali stálou mírnou převahu, která ještě do poločasu vyústila ve třetí branku.  Po přestávce jsme mile překvapili přístupem k utkání, kluci příkladně bojovali, čímž se jim dařilo eliminovat technické přednosti svého soupeře. Kromě četných střeleckých pokusů mimo tyče už se ale na obou stranách gólové příležitosti neurodily a výsledek tak změny nedoznal.

 

 

Starší žáci

 

Start Lukavec – SK Horní Cerekev   0:4 (0:3)

Branky: A.Šimák, Chadim 2

Sestava: Braun – M.Matějka, T.Matějka, Filsoch, Makovička – M.Šimák, Chadim, Duba, Juhász – A.Šimák, Zelenka, střídali: Jirák, Nikodým, Andrle

Starší žáky čekala relativně snadnější překážka. Domácí uzavírají tabulku a cokoli jiného než vítězství si asi nikdo z našich nepřipouštěl. Průběh zápasu však ukázal, že bez práce nejsou, kromě koláčů, ani 3 body. V dusném počasí jsme začali vcelku dobře. Po několika nedotažených akcích dostal přesnou přihrávku do běhu A.Šimák a pravačkou k tyči bezpečně proměnil. Byli jsme dál aktivní, ale nepřesnými přihrávkami jsme se připravovali o možnost výrazněji se střelecky prosadit. To se podařilo až Chadimovi, který se z levé strany proháčkoval na hranici malého vápna a z bezprostřední blízkosti mazácky a hlavně překvapivě přeloboval domácího gólmana. Poločas jsme uzavřeli totálním vyšachováním lukavecké obrany, po kterém se do odkryté branky trefil znovu Chadim. Rady trenéra do druhé půle zněly jasně. Zlepšit chybějící pohyb, zpřesnit přihrávku a postupně fyzicky rozložit načatého soupeře. Dění na hřišti však bylo rozčarováním. Zbývající část jsme doslova odchodili a přenechali aktivitu probuzeným domácím. Ti se neskutečně snadno dostávali až do naší šestnáctky, naštěstí bez vážného ohrožení branky. Z této letargie jsme se dostali až v samém závěru utkání, kdy jsme se zlepšenou kombinací nastěhovali na lukaveckou polovinu. Čtvrtý gól po pěkné střele A.Šimáka alespoň trochu vylepšil dojem z nejhoršího poločasu, který jsme v jarní části sezóny odehráli. Proti zdatnějšímu soupeři bychom s podobným výkonem rozhodně neobstáli.