Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lípa

SK Horní Cerekev – Sokol Lípa 2:1 (1:0)  Branky: Vondráček, Havel (PK)

 

Sestava :  Soukup -   Staněk, Mezera, Šetek, Vondráček    -  Cimler, Kůta, Růžek, Zelenka  -

                Havel, Serbus

 

 

Střídající:  Plachý Jan   ( 70 min.)

 

V minulém referátu bylo zmíněno, že druhá „pacovská“ půle příliš fotbalová nebyla. To samé můžeme napsat i o celém sobotním utkání.

V sestavě bylo několik změn. Pravého obránce si zahrál Pavel Staněk, Jakub Havel dostal důvěru v útoku a Vítek Zelenka se posunul na pozici levého záložníka.

Nepříliš atraktivní utkání rozhodly tyto momenty: 

V 31. minutě zahrávali domácí standardní situaci. Nejvýše vyskočil Jarda Serbus a jeho cílenou hlavičku před branku usměrnil za hostujícího brankáře Libor Vondráček.

Druhý gól přidali domácí z pokutového kopu. Jakub Havel si sólíčko z poloviny hřiště vyšperkoval „svými“ kličkami a byl v šestnáctce faulován. Nehledě na rčení, že faulovaný hráč by neměl zahrávat penaltu, s přehledem proměnil.

Domácím „pomohl“ k výhře také hostující hráč, který za protesty a urážku rozhodčího viděl v 80. min. červenou kartu.

Komplikace přišla v 87. minutě, kdy sražená přihrávka prošla mezi obránci a hostující útočník svůj „nájezd“ s přehledem uklidil k levé tyči bezmocného Míry Soukupa. Hostům se naskytla ještě poslední šance. V nastaveném čase zahrávali rohový kop, který ovšem domácí odvrátili do bezpečí.

Zásluhu na vítězství domácích má především brankář Miroslav Soukup. Sobotní zápas mu vyšel a jeho zákroky (minimálně tři) byly tzv. plakátové. Jen škoda, že k utkání nepřihlížel a nefotil zpravodaj Kamil Vaněk, neboť Míra mohl mít svou fotku v novinách a v klubové kase by přibyly nějaké drobné…

Druhou „hvězdou“ utkání byl stoper Josef Šetek, který zahrál bezchybně, vyvaroval se chyb v rozehrávce a ukázkově zdvojoval soupeřovy útočníky.

Pochvalu také zaslouží Jakub Havel, který si svými individuálními schopnostmi, myšlenkou a tahem na branku, řekl o trvalé místo v útoku. Uvidíme, kde Jakub zakotví v příštím kole na horké havlíčkobrodské půdě. 

Fanouškům děkujeme za podporu.(JM)