SK Horní Cerekev – SK Buwol Metal Luka nad Jihlavou 6:3 (4:0)

Branky: Kůta, Serbus 2, Faltýnek, vlastní – M.Hintnaus 2, Vondrák

Rozhodčí: Šimák

SK HC: Soukup – Jar.Plachý, Šetek, Staněk, Rysl – Jan Plachý, Kůta, Serbus, Loukota – Faltýnek, Martínek (Zadák, Koten, Ošanec, Cimler)

K vložené čtvrteční přípravě k nám přijel nováček naší skupiny I.B třídy, který v minulých letech působil ve stejné soutěži, ale v „třebíčsko-žďárské“ skupině. V našich řadách chyběli Mezera, Havel, Macík a marodi Zelenka se Suchým. Naopak divákům se představily dvě nové tváře v týmu. Brankář Miroslav Soukup k nám přestoupil ze sousední Horní Vsi a na hostování přichází obránce či záložník Pavel Rysl z FK Pelhřimov, kde na oplátku bude v podzimní části působit navrátilec z jihlavské Vysočiny Pavel Benda.

Hosté přivezli šestnáctičlenný kádr, ale na hřišti od začátku ztráceli. Již ve 2. minutě se po akci a odražené střele domácích trefil dezorientovaný obránce do vlastní sítě. Rychlá branka dala ráz dalšímu průběhu zápasu. Hosté na tom nebyli špatně technicky, ale míč příliš vodili a naši je bojovností a presinkem nutili k chybám, které se dařilo trestat. Do přestávky jsme zatížili konto hostů čtyřikrát, když jsme si několikrát udělali z hostující obrany průchoďák a hned v úvodu druhé půle se nám podařilo vytáhnout skóre dokonce na 6:0! Po hodině hry jsme však bohužel polevili a přestali běhat. Hosté ve snaze něco s výsledkem udělat zabrali a díky našim lajdáckým chybám v obraně snížili na lichotivých 6:3. Mezitím se kopala na každé straně penalta, obě však zůstaly nevyužity (za nás Cimler).

Luka svým výkonem jednoznačně zklamala, přesto si vytvořila řadu nadějných šancí. Jejich tým bude v mistrovských utkáních určitě mnohem těžším oříškem.