Jdi na obsah Jdi na menu
 

------

 

 

11. kolo - 30.10.2010

 

Starší žáci: FK Světlá nad Sázavou - SK Horní Cerekev  3:4 (1:1)

 

Branky: T.Matějka 2, M.Matějka, A.Šimák

 

SK HC: Braun – M.Matějka, A.Šimák, Duba, Filsoch - Juhász, D.Brada, Chadim, M.Šimák - Zelenka, Novák

střídali: T.Matějka, Sadílek, Andrle

 

Tři výhry za sebou vynesly naše starší žáky téměř na čelo tabulky. S odstupem času můžeme litovat závěru zápasu v Třešti, kde byl alespoň bod na dosah. Celému kolektivu a trojici trenérů patří velká gratulace. Kluci nastoupili opět bez T.Matějky a vzadu to bylo znát. Jako první skórovali domácí po naší chybě v obraně, byť gólu dosáhli z ofsajdu. Hra se nám moc nedařila a až výměna A.Šimáka s J.Chadimem hru oživila. Těsně před přestávkou J.Chadim prošel přes dva protihráče a až třetí ho zastavil faulem na hranici šestnáctky. K zahrání se postavil A.Šimák a levačkou nekompromisně zavěsil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, když po pěti minutách fauloval A.Šimák ve vápně a soupeř penaltu se štěstím proměnil. Za další dvě minuty bylo ale vyrovnáno na 2:2, když ze 30 metrů po hrubé chybě domácího brankaře skóroval M.Matějka. Pak přišel na hřiště T.Matějka, po pěti minutách přesprintoval domácí obranu a otočil skóre na 2:3. Za dalších pět minut po přihrávce J.Chadima zvyšoval T.Matějka už na 2:4. Těsně před koncem jsme utkání zdramatizovali, když domácí snížili na 3:4. V poslední minutě domácí kopali trestný kop, ale zahráli ho špatně, takže vítězství jsme udrželi.

 

 

Mladší žáci: FK Světlá nad Sázavou - SK Horní Cerekev  5:0 (0:0)

 

SK HC: Bečica - M.Šimák, Jirák, Andrle, Filsoch, J.Vaněk, K.Vaněk, M.Brada, Sadílek, Petrák, Plachý, O.Kasal

 

Mladší žáci po dobrém vstupu do soutěže postupně ztráceli na síle a závěr podzimní části je nezastihl právě v dobré formě. Přesto i jejich 13 bodů zaslouží uznání a poděkování za dobrou reprezentaci našeho klubu v krajské soutěži.

K poslednímu podzimnímu zápasu jsme nastoupili ve Světlé. Naši začali dobře, když celý první poločas měli převahu, ze které ale bohužel kýžené vedení nepřišlo. Domácí brankař nejprve zlikvidoval dvě šance Sadílka, pak kryl několik střel z dálky a nakonec mu pomohla tyč po střele M.Šimáka. Po prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že bysme neměli odvézt všechny body. Druhý poločas ale vše změnil. Během prvních pěti minut jsme dostali dva rychlé góly a kluci zbytek zápasu vyloženě odflákli. Tak se skóre zastavilo až na hrozivých 5:0. Jediný kdo se snažil hrát, byl J.Petrák.(L.Ch.)

 

-------

 

 

10. kolo - 24.10.2010

 

Starší žáci: SK Horní Cerekev - Slavoj Žirovnice 2:0 (0:0)

 

Branky: A.Šimák, Duba

 

SK HC: Braun – M.Matějka, Makovička, Chadim, Duba - Juhász, A.Šimák, Novák, D.Brada - M.Šimák, Zelenka

střídali: Sadílek, Andrle, Filsoch

 

Našemu týmu tentokrát chyběla opora zadních řad T.Matějka. Trenér Skopal tak musel „obětovat“ středopolaře Chadima, který nastoupil v obraně. Obě mužstva se dobře znají a tak první poločas probíhal skoro bez šancí. Neúčast Chadima byla v útočné fázi znát a náš tým na dobře hrající obranu soupeře jen stěží hledal recept. I hosté se zkoušeli proti naší obraně prosadit, ale ani oni se do vyložené šance nedostali. Několik slibných příležitostí vyřešil včasným vyběhnutí Braun.

Po poločase se přece jen naše mužstvo dostalo do tlaku, ale vedoucího gólu jsme se dočkali až v 50 minutě. Chadim vyvezl míč z naší poloviny, našel v pokutovém území A.Šimáka. Od Adama putoval míč k Novákovi, který trefil tyč, ale míč od tyče pohotově vrátil do branky A.Šimák. Hosté to ale nevzdali a náš tým se až do posledních minut zápasu obával o výsledek. Nejblíže k vyrovnání měli hosté deset minut před konce, ale Braun skvělým zákrokem zabránil jistému gólu. V poslední minutě jsme ještě zvýšili, když se míč po centru Zelenky dostal na hranici šestnáctky a Duba pěknou přízemní střelou překonal hostujícího brankáře.

 

 

 

Mladší žáci: SK Horní Cerekev - Slavoj Žirovnice  2:2 (1:1)

 

Branky: Filsoch, M.Brada

 

SK HC: Bečica - M.Šimák, Andrle, Filsoch, J.Vaněk, K.Vaněk, M.Brada, Sadílek, Petrák, Plachý, O.Kasal, Šetek

 

Úvod zápasu vyšel našemu týmu. Št.Filsoch hned ve druhé minutě dostal naše mužstvo z trestného kopu do vedení. Navýšit skóre mohl O.Plachý, ale míč z bezprostřední blízkosti nedopravil do branky. Ani další příležitost O.Plachého neskončila gólem, když míč orazítkoval břevno. Hosté postupně vyrovnali hru i skóre po střele, která se odrazila od Petráka do naší sítě. Druhý poločas hosté naše mužstvo přehrávali a dostali se také do vedení, když střela z dálky skončila v naší síti. Naši ovšem zápas nevzdali a dočkali se zaslouženě vyrovnávacího gólu po střele M.Brady.


------

9. kolo - 17.10.2010

Starší žáci: SK Horní Cerekev - FK Pelhřimov B  5:0 (2:0)

Branky: A.Šimák 3, D.Brada, vlastní 

SK HC: Braun – M.Matějka, Makovička, T.Matějka, Duba - Filsoch, Chadim, A.Šimák, D.Brada - M.Šimák, Zelenka

střídali: Sadílek, Andrle, Jirák

 

Začátek zápasu byl v celku vyrovnaný, ale postupně naše mužstvo převzalo iniciativu a přišly i góly. První příležitost měl J.Chadim z trestného kopu, ale branku netrefil. Nebezpečí pro branku soupeře hrozilo zejména z naší pravé strany díky velmi dobře hrajícímu J.Zelenkovi, který po průniku do soupeřovy šestnáctky trefil tyč. A po jeho akci padl také první gól zápasu. J.Chadim ho pěkně uvolnil a Zelenkův prudký centr si hostující obránce srazil do vlastní branky. Závěr poločasu už se hrál pod taktovkou našeho týmu. Druhý gól padl opět po přihrávce J.Chadima, který uvolnil A.Šimáka a ten nezaváhal. Třetí gól padl po kombinaci hned tří hráčů a zakončoval D.Brada, který vzápětí mohl přidat i další gól. Druhý poločas jsme zahájili velkou šancí J.Zelenka, ale Jirka hostujícího brankaře nepřekonal. Ani sólo J.Chadima neskončilo gólem, když Jakuba dostihl obránce. Další gól jsme dali opět po pěkné kombinační akci, a opět zakončoval A.Šimák. Velmi dobrý výkon celého týmu a korunoval svým třetím gólem opět A.Šimák.

 

Mladší žáci: SK Horní Cerekev – FK Pelhřimov B  1:6 (1:3)

Branka: Plachý

SK HC: Bečica - Andrle, Filsoch, Jirák, J.Vaněk, M.Šimák, M.Brada, Kříž, Koníř, Sadílek, Petrák, Plachý, O.Kasal, Šetek

Od začátku zápasu bylo hostující mužstvo lepší a také zaslouženě vedlo rozdílem tří gólů. Poté jsme sice snížili po trestném kopu M.Šimáka, když míč dorážel O.Plachý. Hru jsme vyrovnali a až do konce poločasu jsme se soupeřem drželi krok. Po přestávce jsme mohli snížit, ale prudká střela Filsocha skončila na břevně. Hosté potom opět ovládli hru a skóre na naší straně narůstalo. Ke cti našemu mužstvu patří, že až do konce bojovali a zápas nevypustili. Potěšující je návrat do mužstva hráčů K.Koníře a P.Kříže. Premiéru si v našem dresu odehrál Dominik Šetek. Dominikovi přejeme v dalších zápasech hodně sportovních úspěchů.

------

------

 

 

8. kolo - 9.10.2010

 

Starší žáci: SK Přibyslav - SK Horní Cerekev  3:0 (2:0)

 

SK HC: Braun – M.Matějka, Makovička, T.Matějka, Duba - Juhász, Chadim, A.Šimák, D.Brada - Filsoch, Zelenka

střídali: M.Šimák, Andrle

 

Podobně jako mladší žáci vstoupili do zápasu i žáci starší Proti našemu mužstvu nastoupili hráči většinou o hlavu menší. Oproti našemu mužstvu je však zdobila bojovnost a chuť si zahrát. Přes výškovou převahu jsme nedokázali soupeře přehrát a po dvaceti minutách jsme dokonce inkasovali. Na hranici šestnáctky musel šikovného útočníka domácích zastavit faulem náš T.Matějka. Míč po trestném kopu domácího stopera skončil okolo špatně postavené zdi v naší brance. Za dvě minuty jsme prohrávali o dvě branky. T.Matějka v domnění, že míč je již za brankovou čárou, přestal hrát a domácí pohodlně z hranice penalty zpětnou přihrávku proměnili ve druhý gól. V závěru poločasu jsme další nebezpečí pro naši branku odvrátili.

Ani druhý poločas nepřinesl nic nového. Naopak po úplně zbytečné ztrátě míče v našem pokutovém území domácí zvýšili na rozdíl tří gólů. Až v posledních deseti minutách se naše mužstvo dostalo do tlaku. Trenér poslal dopředu T.Matějku a ten konečně rozhýbal své spoluhráče a přišly i šance. Po úniku Zelenky, který předložil míč na hranici penalty A.Šimákovi, však Adam minul branku. Poté jsme konečně trefili branku, ale pěknou střelu J.Chadima domácí brankař chytil. Ani závar v šestnáctce domácích neskončil gólem. Poslední desetiminutovka ukázala, že se soupeřem se dalo hrát, ale mužstvo by muselo tak bojovat po celý zápas.

 

Mladší žáci: SK Přibyslav - SK Horní Cerekev  5:0

 

SK HC: Petrák - M.Šimák, Andrle, Filsoch, Jirák, J.Vaněk, Sadílek, O.Kasal, Plachý

 

Naši mladší žáci tentokrát zklamali a domácí zaslouženě vyhráli. Za celý zápas se naše mužstvo nedostalo do tempa a většina hráčů zahrála hluboko pod své možnosti. S takovým přístupem to asi nepůjde.(P.P.)

 

------