Jdi na obsah Jdi na menu
 


------

14. kolo (předehrávka) – 7.11.2010

 

SK Horní Cerekev B – Sokol Košetice B 5:2 (4:0)

Branky: Podařil 2, Serbus, Koten, Cimler

 

Sestava: T.Faltýnek – O.Zelenka, Serbus, Petrák, Havel – Loukota, Cimler, L.Musil, O.Musil – Koten, Podařil

 

Zápas začal soupeř obrovskou šancí, když se před Faltýnkem objevil hostující útočník, ale naštěstí šanci neproměnil. V 9. minutě se radovalo naše mužstvo. Na hranici šestnáctky posunul míč L.Musil Serbusovi a jeho tvrdá střela skončila v síti soupeřovy branky. Hosté ale byli v útočné fázi nebezpeční a dá se říci, že celý zápas je trápila koncovka, která nakonec rozhodla o našem vítězství. Po čtvrthodině hry se hned dvakrát dostali hosté po našich chybách do šancí, ale Faltýnek byl na místě. Po rohovém kopu dokonce trefil útočník hostů hlavou břevno naší branky. Okolo dvacáté minuty ale naše mužstvo udělalo významný krok k vítězství. Nejdříve potrestal hrubou chybu brankaře Podařil a hned poté po krásném centru Serbuse skóroval hlavou Koten. Pěknou pětiminutovku zakončil krásnou střelou L.Musil, když trefil tyč. Hosté i nadále zaměstnávali naši obranu, ale v závěru poločasu jsme se opět radovali my. Po úniku Serbuse následoval přesný centr a Podařil zvýšil na 4:0.

Druhý poločas se našemu vůbec mužstvu nevydařil. Po pěti minutách snížili hosté po naší chybě a následovaly další šance. Po jedné z nich se hosté trefili do tyče. Naši sice zvýšili po krásné střele Cimlera opět svůj náskok, ale hosté byli stále častěji před naší brankou. Po odstoupení Petráka jsme hráli v deseti. Na místě stopera jsme vystřídali hned několik hráčů, ale útokům hostů jsme nedokázali zabránit. Pouze jsme přihlíželi, jak se na Faltýnka valí další a další osamocení hráči soupeře. Úplně jsme propadli z taktiky a místo zabezpečené obrany jsme odkrývali křídelní prostory a střed naší obrany jakoby vůbec neexistoval. Naštěstí hosté naprosto propadli v koncovce a naši naivní hru nepotrestali. Možná by někdo naše mužstvo usměrnil z lavičky, ale bohužel se nikdo takový z bývalých hráčů zatím na tuto funkci nenašel. Snad se v jarní sezóně někdo takový objeví.(P.P.)


------

 

13. kolo – 30.10.2010

 

Strážiště Velká Chyška - SK Horní Cerekev B 4:1 (1:0)

 

Branky: Koten

 

SK HC: T.Faltýnek – Loukota, Koten, Petrák, M.Ošanec – O.Musil, Cimler, L.Musil, Příhoda - Podařil, Rysl

 

Za pěkného podzimního počasí jsme nastoupili tentokrát v 11 hráčích, a tím pádem i bez možnosti střídání, k poslednímu letošnímu venkovnímu zápasu. Bohužel toto utkání se nám stejně jako řada dalších hraných v podzimní části soutěže na hřištích soupeřů nevydařilo. Domácím se lépe dařilo prosazovat se v osobních soubojích, dostávali se do vyloženějších gólových šancí a využívali našich vynucených i nevynucených chyb a nepřesností. Poločasový výsledek 1:0 dával ještě dobrou šanci na zisk nějakého bodu. V první čtvrthodině 2. poločasu však soupeř dvěma góly navýšil skóre na 3:0. Nato jsme ještě zapracovali čestným úspěchem, který po individuální akci vstřelil v 65. minutě Koten. Domácí se však v té době dostávali poměrně snadno po brejcích do naší obrany a jen díky tomu, že chtěli míč až do prázdné branky, několik tutovek zahodili. Přesto se jim podařilo vstřelit čtvrtý gól, kterým zlomili náš poslední odpor.

Byl to zápas, kdy našim hráčům, nelze vytknout, že by se nesnažili, ale prostě se nedařilo a soupeř toho dokázal využít a dá se říci, že zaslouženě zvítězil.


------

 

12. kolo – 24.10.2010

 

Spartak Počátky B - SK Horní Cerekev B 2:3 (2:0)

 

Branky: Loukota 2, Salava

 

SK HC: T.Faltýnek – O.Zelenka, Loukota, Petrák, M.Ošanec – O.Musil, L.Musil, Salava  - Podařil

 

Konečně naše rezerva zabodovala venku. A to v situaci kdy to nikdo nečekal. Naše mužstvo nastoupilo pouze v devíti a po prohraném poločase by na něj asi nikdo nevsadil. Neuvěřitelné se ale stalo skutkem a náš tým nakonec v Počátkách vyhrál!

K zápasu jsme bohužel kvůli řadě omluvených a neomluvených neúčastí nastoupili v devíti hráčích. A z toho ještě někteří nebyli ve 100% zdravotním pořádku, což bylo škoda, protože soupeř je v tabulce pod námi a v optimální sestavě se zde rýsovala možnost zisků prvních bodů ze hřiště soupeře. A zápas začal podle očekávání. Domácí nás zatlačili do hluboké defenzívy a po sedmi minutách jsme prohrávali 2:0. Kdoví, co se v této době našim hráčům honilo hlavou. Ale tým soupeře s vědomím dvougólového náskoku a převahy dvou hráčů v poli, nevyužil šance a převahy rozhodnout zápas (čtyři obránci domácích hlídali našeho jediného útočníka, čímž nás dokonale dostali do hry). Ve druhé polovině prvního poločasu se hra vyrovnala a naši se kupodivu dostali do několika šancí, z nichž minimálně dvě šance byly vyloženě gólové. Počátečtí v té době ohrožovali naši branku jen nepřesnými střelami z dálky.

Stejný obraz hry pokračoval i ve druhém poločase s tím rozdílem, že soupeř pořád nemohl trefit naší branku a když už, tak dobře zasáhl T.Faltýnek. A našim se začalo dařit po standardních situacích a centrech z pravé strany, kdy z prostoru levé strany malého vápna poprvé skóroval Salava a potom dvakrát hlavou skoro totožně Loukota, čímž jsme dokonale otočili vývoj zápasu a díky obětavosti všech hráčů, kteří tentokrát odvedli chvályhodný výkon, dovedli tento nerovný souboj do vítězného konce.


------

 

11. kolo – 17.10.2010

 

SK Horní Cerekev B - Střepina Žirov B 5:3 (2:2)

 

Branky: Rysl 4, Macík

 

SK HC: T.Faltýnek – Koten, Podařil, Petrák, Loukota (L.Vltavský) – Příhoda (Zadák), Cimler, Macík, O.Musil - M.Ošanec, Rysl

 

Důležité body vybojovalo naše B mužstvo. Když značnou měrou k tomu přispěl střeleckým koncertem P.Rysl. Podzimní část dohraje naše rezerva na hřištích soupeřů a každý dovezený bod by byl cenný. Povinnost bodovat v domácím prostředí, to byl hlavní úkol našeho mužstva. Nejdříve jsme se mohli radovat po rohovém kopu, když míč z kopačky Cimlera skončil na tyči. Do vedení nás pustili hosté po hrubé chybě brankáře Zrutského, když jeho nepovedený výkop zachytil Rysl a v samostatném nájezdu skóroval. Hosté poté byli aktivnější a naše obrana musela několikrát odvracet nebezpečné situace hostů. Vyrovnání přišlo po průniku hostujícího hráče do naší šestnáctky, který zastavil Koten faulem. Z penalty, která se opakovala, hosté vyrovnali. I u vedoucího gólu hostů byl Koten, který nastřelil hostujícího hráče a ten sám před Faltýnkem nezaváhal. Do přestávky jsme ale stačili vyrovnat, když sice prudkou, ale chytatelnou střelu Rysla hostující brankař pustil za svá záda.

Druhý poločas jsme zahájili pěknou střelou Cimlera. Do šance se dostali i hosté, ale na přízemní centr přes celé pokutové území naštěstí nikdo z hostů nedosáhl. Vedení vybojoval opět Rysl, který důsledným napadáním Zrutského vybojoval a míč a do prázdné branky skóroval. Po tomto gólu hosté svého brankaře vystřídali. Zvýšit náš náskok mohl Zadák, který se dostal až před prázdnou branku, ale trestuhodně šanci zahodil. A přišel trest. Na hranici šestnáctky fauloval Petrák a hosté podruhé proměnili penaltu a vyrovnali. Za tři minuty jsme ale opět vedli. Rysl vybojoval míč a Macík pohodlně skóroval do prázdné branky. Po tomto gólu hosté tak důrazně protestovali, až jejich hráč dostal červenou kartu. Pojistku důležitého vítězství dal opět Rysl. Tentokrát se zbavil elegantně v pokutovém území obránce a technickou střelou překonal brankaře. Na výsledku se podepsali značnou měrou dva hráči. Hostující brankář Zrutský, který má na svědomí tři góly a náš skvěle bojující Rysl, který byl u všech pěti gólů.(P.P.)


------

 

10. kolo – 9.10.2010

 

Sokol Černovice B - SK Horní Cerekev B 5:2 (1:0)

 

Branky: Koten, Petrák (PK)

 

SK HC: T.Faltýnek – O.Zelenka, Koten, Petrák, M.Ošanec – J.Kříž, L.Musil, Salava  - Zadák, O.Musil, Podařil

 

Naší rezervě se venku nedaří a tak asi jediná cesta k záchraně bude získávat body na domácím hřišti. Hned v neděli se o to naše mužstvo pokusí proti silné rezervě Žirova. Doma jsme zatím pouze jednou prohráli a to se s vedoucími Petrovicemi.

První gól jsme dostali asi v 10. minutě, když domácí záložník prošel přes tři naše hráče až do vápna a nedal T.Faltýnkovi šanci – 1:0. O chvíli později jsme rozehráli trestný kop z hloubi naší půle tak nešťastně, že jsme nastřelili rozhodčího a od něj odražený balón šel na nabíhajícího útočníka, který šel sám na branku, Faltýnek jeho zakončení vyrazil na břevno. Poté se dostali do vyložených šancí i naši hráči, zejména 2x O.Musil měl góly na kopačce. Hlavně první šance byla tutová, ale zakončení hlavou do již prázdné branky šlo do horní tyče.

Od druhého poločasu již byl soupeř jasně lepší a procházel naší obranou velice lehce a 2x skóroval hned na začátku poločasu. Naděje svitla, když se podařilo po pěkné akci snížit na 3:1 Kotenovi, ale soupeř pokračoval ve svém solidním výkonu a navyšoval dál skóre. Druhý gól se našim hráčům podařilo vstřelit T.Petrákem z penalty po faulu na L.Musila v pokutovém území. Tentokrát našim nelze vytknout, že by zápas odflákli – snažili se, ale soupeř byl skutečně lepší a vyhrál zaslouženě.