Jdi na obsah Jdi na menu
 ------

 

8. kolo - 27.9.2010

 

SK Horní Cerekev – Rovnost Budíkov  7:0 (3:0)

 

Branky: 31., 64. a 85. Martínek, 39. Serbus, 45. Zelenka, 62. Jar.Plachý, 76. Havel

 

Rozhodčí Krymová - Šatara, Bína, 70 diváků

 

SK HC: Faltýnek – Vondráček (46.Cimler), Šetek, Staněk, Havel -  Rysl, Kůta, Mezera (55.Mezera), Serbus - Zelenka (72. Loukota), Martínek

 

Naše mužstvo skvěle zvládlo dva zápasy za sebou v domácím prostředí. Šest bodů a 11 gólů v síti soupeřů - to je skvělá vizitka a pro další těžký souboj v Černovicích pozvánka pro naše příznivce. Škoda, že na zápas není vypraven autobus, naši příznivci by si to určitě zasloužili. V brance se představil poprvé v letošní sezóně M.Faltýnek, který zbytek podzimu odehraje na hostování v Novém Rychnově. Martinovi přejeme hodně sportovního štěstí a věříme, že se v  našem dresu ještě objeví.

Vyhrát dva zápasy za sebou v domácím prostředí není vždy jednoduché, ale naše mužstvo zvládlo tento úkol na výbornou a soupeřům nedalo šanci na úspěch. Stejně jako proti Ždírci jsme na první gól čekali půl hodiny. Naši sice měli územní převahu, ale pozorně bránící soupeř nám toho moc nedovolil. Naopak Budíkov se dostal po centru do dobré šance, ale jejich útočník z výhodné pozice hlavou netrefil naší branku. V 15. minutě poslal J.Mezera pěkný střílený centr před branku, ale naši hráči na míč nedosáhli. Z protiútoku opět zahrozili hosté, když se po obejití Šetka dostali do těsné blízkosti naší branky. Povel k zahájení následné kanonády dal J.Mezera. Jirka krásnou kolmou přihrávkou uvolnil Martínka a ten sám před brankařem umístil míč do protipohybu k tyči. Z našeho mužstva spadla nervozita a do poločasu přidalo ještě dva krásné góly. Nejdříve po rohovém kopu Havla si krásně naskočil na míč Serbus a obloučkem překonal bezmocného brankaře. Za tři minuty uvolnil opět Mezera pěkně Zelenku a ten prudkou křížnou střelou napnul síť v hostující brance.

Po přestávce vystřídal zraněného Vondráčka Cimler a hned se uvedl pěknou střelou, která těsně minula hostující branku. Naši diváci si přáli další góly i na branku ke kabinám a naši jim vyhověli. Pálili ze všech stran a několikrát byli hostující hráči ošetřováni po prudkém zásahu míče. Hosté sice 20 minut odolávali. Ale pak přišla smršť, ze které se již nevzpamatovali. Nejdříve střídající Jar.Plachý oslavil návrat do mužstva střelou z hranice šestnáctky a poté pěkně uvolnil Martínka, který s přehledem zvýšil již na 5:0. Soustavný tlak našeho mužstva vytvářel i další šance a hosté nestíhali. Lahůdka pro diváky byla akce Serbuse, Martínka a Havla, když Jakub se uvolnil na hranici penalty a s přehledem si vychutnal hostující obranu v čele s brankařem. Skóre zápasu ukončil s chutí hrající Martínek, kterému předložil míč Serbus a Michal opět skóroval. Parádní přestavení našeho mužstva skončilo vysokou výhrou a diváci odcházeli určitě spokojení. Bouřlivě aplaudovali i Martinu Faltýnkovi, který se rozloučil s diváky s nulou na svém kontě.

------

 

7. kolo - 20.9.2010

 

SK Horní Cerekev - SK Dekora Ždírec nad Doubravou B  4:0 (3:0)

 

Branky: 6. Martínek, 40. Zelenka, 43. Serbus, 67. Plachý Jan

 

Rozhodčí Staněk - Klubal, Jonáš, 80 diváků

 

SK HC: Soukup - Havel, Šetek, Staněk, Rysl (78. Cimler) -  Jan Plachý, Kůta, Mezera, Serbus - Zelenka, Martínek (72. Loukota)

 

Zápas začal minutou ticha za nedávno zesnulého Jana Pecha. Diváci tak uctili památku tohoto výjimečného sportovce a člena našeho klubu. Po tomto aktu diváci odměnili Jendu velkým potleskem.

Mužstvo chtělo v domácím prostředí prolomit střeleckou nemohoucnost a soupeře ze spodních pater tabulky poslat domů s nadílkou. Svůj plán začalo plnit hned v úvodu zápasu. V 6. minutě poslal Kůta do úniku Zelenku, který se dostal do šestnáctky. Jeho střelu si sice srazil obránce na tyč, ale dobíhající Martínek do prázdné branky míč propasíroval. Potom hra upadla do průměru a diváci toho moc neviděli. Naši sice několikrát vyzkoušeli hostujícího brankáře, ale byly to pokusy neúspěšné. Zbytečně jsme kombinovali na úkor střelby, a tak skóre dlouho zůstávalo stejné. Hosté působili dost bezradně. V poli sice drželi s naším mužstvem krok, ale před naší brankou nebezpeční nebyli. Po půlhodině jsme se mohli radovat znovu. Po pěkné akci po ose Serbus – Havel si na centr naběhl do šestnáctky Zelenka, ale jeho umístěnou střelu hlavou výborně zlikvidoval hostující brankář. Za tři minuty opět brankář hostů zachraňoval, když trestný kop Havla bravurně vyrazil na roh. Závěr poločasu patřil našemu mužstvu. Nejdříve Mezera pěkně uvolnil Kůtu, ale ten se v šestnáctce neposadil. Další akce již skončila gólem. Martínek unikl po křídle a jeho prudkou přízemní přihrávku proměnil Zelenka v druhý gól. Poté si na dlouhý aut Kůty naskočil Serbus a hlavou umístil míč k tyči, na který brankař nedosáhl. Oba střelci tak ukončili dlouhý půst bez vstřeleného gólu a jistě se jim ulevilo.

Po přestávce se těšili diváci, že gólů v síti soupeře bude přibývat, ale opak byl pravdou. Naši sice měli územní převahu, ale v koncovce jsme opět tápali a soupeř úspěšně bránil. Posunout skóre mohl Zelenka, kterého pěkně uvolnil Plachý. Vítek se dostal do šestnáctky, místo střely však volil zpětnou přihrávku, která neprošla. Pěknou střelou se předvedl Rysl, míč těsně minul soupeřovu branku. Do výhodné pozice se dostal i Kůta, který ale na hranici šestnáctky přišel o míč. Ani další únik Kůty neskončil gólem, když po jeho centru hlavičkoval Zelenka pouze do náruče brankaře. Dalšího gólu se přece jen diváci dočkali. Po Martínkově akci se dostal míč k Plachému, který umístěnou střelou posunul skóre. Hosté sice i nadále bojovali, ale ohrozit naší branku bylo nad jejich síly. Celkově se dá říci, že naše mužstvo po průměrném výkonu získalo bez problému tři body. Jestli to příští sobotu bude opět na vítězství, se ukáže. Budíkov asi bude pro náš tým tvrdší oříšek.(P.P.)


------

 

6. kolo - 12.9.2010

 

Start Lukavec - SK Horní Cerekev  0:0

 

Rozhodčí: Ryšánek

 

SK HC: Soukup - Vondráček, Šetek, Staněk, Havel -  Jan Plachý, Kůta, Mezera, Serbus - Zelenka (Cimler), Martínek (Loukota)

 

I když se říká, že každý bod ze hřiště soupeře je dobrý, v tomto případě to neplatí. Co je to platné, že naše mužstvo bylo většinu zápasu lepším týmem, když nemohoucnost v koncovce nás připravila o další dva body. Potěšující je naopak hra naší obrany, která se šesti inkasovanými góly patří mezi vůbec nejlepší formaci v naší skupině. Nyní nás čekají dva zápasy na domácí půdě a je nejvyšší čas aby se naši střelci probudili.

Mužstvo chtělo napravit nepovedený zápas s Havlíčkovým Brodem a téměř v kompletní sestavě se pustilo s chutí do domácích. Již v šesté minutě jsme kopali 2x rohový kop, ale Staněk nemířil přesně. V zápětí nastřelil Martínek domácího brankaře a k odraženému míči se již Serbus nedostal. Další obrovskou šanci promarnil opět Staněk, když se dlouhém autovém vhazování Kůty ocitl úplně sám před brankařem. V té době jsme se trvale usadili na polovině domácích. Další rohový kop Havla a Martínek hlavou poslal míč vedle branky. Následoval únik Zelenky a míč opět skončil u brankaře domácích. V takovém duchu pokračoval celý poločas, ale kýžený gól nepřicházel. Našim útočníkům chyběl potřebný klid v zakončení a mnohokrát jsme přišli o výhodnou pozici špatným zpracováním míče. Do první šance se dostali domácí po půlhodině hry, když nepovedený centr musel s námahou vytahovat Soukup na roh. Domácí přece jen částečně vyrovnali hru a po rohovém kopu zahrozil jejich útočník, ale míč naštěstí skončil vedle branky.

Hned v úvodu druhé půle se domácí pokoušeli o průnik do našeho pokutového území, ale Šetek výtečně zasáhl. Hra domácích se přece jen zlepšila, ale naše obrana v čele s výborným Šetkem toho moc našemu soupeři nedovolila. Postupně jsme opět přebrali iniciativu my a naše zoufalé snažení o vstřelení gólu pokračovalo. V 56. minutě Kůta z vlastní poloviny nádherně vyvezl míč, následně ideálně uvolnil Zelenku a ten sám před brankařem opět neproměnil. Po deseti minutách se v domácí šestnáctce snažil zbavit obránců i brankaře Zelenka, poté našel volného Martínka, který sice dopravil míč do branky, ale z jasného ofsajdu. Výbornou šanci měl po rohovém kopu Vondráček, který se dostal k míči na malém vápně, ale míč skončil opět vedle branky. V poslední čtvrthodině došlo k výměně hned dvou našich křídelních útočníku a tím naše útočná aktivita skončila. Oba střídající hráči se již do výhodné pozice nedostali. Domácí sice chtěli v domácím prostředí v závěru strhnout vedení na svou stranu ale ani oni nenašli recept na to jak vstřelit gól. Úplně v závěru se posunul Serbus na křídlo, kde ho našel pěkným centrem Cimler, ale míč z jeho hlavy domácího brankaře nepřekvapil. Tak se zrodila remíza, po které mohou být spokojenější určitě domácí. Naši z Lukavce odjížděli asi s pocitem dvou zbytečně ztracených bodů.(P.P.)


------

 

5. kolo - 4.9.2010

 

SK Horní Cerekev - Slovan Havlíčkův Brod B  1:4 (0:1)

 

Branky: 46. Cimler - 64., 73. Zeman, 22. Zimprich, 90. Holcman

 

Rozhodčí Prokop - Ryšánek, J.Nechvátal, 80 diváků

ČK 1:0 (10. Jar. Plachý)

 

SK HC: Soukup - Jar. Plachý, Šetek, Rysl, Havel -  Cimler, Kůta, Faltýnek, Serbus - Zelenka, Martínek

 

Říká se, že body ze hřiště soupeře se opravdu zhodnotí následující výhrou v domácím prostředí. Bohužel toto pravidlo se nám nepodařilo potvrdit a v našlapané tabulce nás bude čekat pád, a to možná až do druhé poloviny. Bylo by však předčasné ztrácet optimismus, příští týden v Lukavci může být opět všechno jinak. Mužstvu chybělo z různých důvodů hned pět hráčů (Mezera, Staněk, Vondráček, Jan Plachý a Loukota), a tak nálada před zápasem příliš optimistická nebyla. Smutný byl pohled i na naši střídačku, kde nebyl do hry připraven žádný náhradník.

Úvod zápasu patřil hostům, když hned ve druhé minutě musel Soukup výtečným zákrokem zachraňovat a míč vyrazil na břevno. V 10. minutě však přišla pro naše mužstvo zřejmě rozhodující chvíle zápasu. Po chybě Rysla ve středu hřiště si to hostující útočník namířil přímo na naši branku a Plachý zezadu fauloval a po zásluze uviděl červenou kartu. Naše mužstvo se tak dostalo do situace, kdy plných 80 minut mělo čelit přesilovce hostů. Další šance hostů se zrodila za tři minuty, když míč po rohovém kopu skončil z hlavy hostujícího útočníka na tyči naší branky. Další příležitost hasil náš Soukup včasným vyběhnutím až před naší šestnáctku. Naše mužstvo hrálo nervózně, kazilo přihrávky a velice těžko a komplikovaně se dostávalo na polovinu soupeře. Ve 22. minutě se hosté už prosadili, bohužel opět po naší chybě. Na polovině soupeře prohráli svůj souboj Cimler i Faltýnek a únik do otevřené obrany zakončil hostující hráč prudkou střelou, která pod padajícím Soukupem skončila v síti. Naši se sice snažili odpovědět, ale jak střela Cimlera, tak Serbuse hostujícího brankáře neohrozila. Do přestávky se již skóre nezměnilo, což bylo pro naše mužstvo celkem přijatelné.

Druhý poločas začal pro náš tým výborně. Po rohovém kopu se ve skrumáži prosadil Cimler a bylo vyrovnáno. V té době byla šance skóre otočit, ale hosté nám toho příliš nedovolil. Měli jsme sice snahu, ale to bylo asi z naší strany všechno. Hosté se ze šoku probudili a opět začali zaměstnávat naší obranu. Po jednom souboji hostujícího Zemana s našim Šetkem ohodnotil faul nejlepšího střelce hostů pouze žlutou kartou. Zejména tento útočník hostů neustále hledal před šestnáctkou místo na zakončení. A právě tento hráč se po hodině hry uvolnil a z hranice šestnáctky (zřejmě v ofsajdové pozici) umístěnou přízemní střelou překonal Soukupa. Další šance skončila pro hosty neúspěšně jen díky Soukupovi, který vyrazil střelu nohou. Další gól nám dal opět Zeman, když chytře přehodil našeho brankáře. Naši se sice nevzdávali, ale tentokrát to prostě nešlo a blížící se konec zápasu byl  vysvobozením. Příležitost alespoň upravit nepříjemný stav měl po akci Serbuse Faltýnek, ale jeho střela z výhodné pozice skončila vedle tyče. V závěru zápasu jsme ještě jednou inkasovali, když na pěkný centr si naběhl hostující útočník a hlavou pohodlně skóroval.

Byl to zápas, kdy se nám nic nedařilo a od první minuty se vyvíjel v náš neprospěch. Nezbývá nám nic jiného, než v příštím zápase opět začít bojovat o další body.

------