Jdi na obsah Jdi na menu
 

------

 

13. kolo - 31.10.2010

 

SK Kožlí - SK Horní Cerekev  4:1 (3:0)

 

Branky: Šimek 3, Trpišovský - Zelenka

 

Rozhodčí Slíž, 110 diváků

 

SK HC: Soukup - Jar.Plachý, Šetek, Staněk, Havel -  Jan Plachý (Loukota), Kůta, Rysl, Serbus - Zelenka, Martínek (Cimler)

 

Hned dva autobusy se vypravily na důležité utkání našeho mužstva. Autobus s hráči a příznivci následoval autobus žáků, kteří se na závěr soustředění vypravili podpořit náš tým. Na zápas dorazilo i několik fanoušků auty. To všechno mělo vytvořit příznivou atmosféru pro naše mužstvo. Bohužel naši hráči tentokrát zájem fanoušků nevyslyšeli a od začátku zápasu tahali za kratší konec. Úvod zápasu byl opatrný a hra se většinou pohybovala uprostřed hřiště. Do první vážnější příležitosti se dostali domácí, když po špatné hlavičce Jar.Plachého musel zasahovat Soukup. Naše mužstvo sice bylo častěji na polovině domácích, ale semknutá obrana soupeře nám prakticky nic nedovolila. Naopak do naší otevřené obrany, která v posledních zápasech nepůsobí nejistějším dojmem, domácí podnikali nebezpečné protiútoky. A ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre. Šikovný útočník domácích si na hranici šestnáctky pohrál hned se dvěma našimi obránci a umístěnou střelou překonal našeho brankaře. Ani inkasovaná branka a povzbuzování našich žáků tým neprobudilo a nadále jsme předváděli hru plnou nepřesností a chyb. Po jedné špatné přihrávce Jana Plachého, který z vlastní poloviny poslal do úniku domácího útočníka, musel zachraňoval Rysl faulem, za který dostal žlutou kartu. Následovala opět nepřesná přihrávka tentokrát Havla a opět Soukup zachraňoval na roh. Odpověděli jsme únikem Serbuse, ale jeho střelu obránci tečovali na roh. Po 25 minutách jsme konečně mohli zatleskat akci, která ohrozila domácí branku. Kůta našel přihrávkou Martínka, který prodloužil na Serbuse, ale střela skončila mimo branku. Poté jsme konečně trefili branku po trestném kopu Rysla, ale domácí brankař skvěle míč vyrazil na roh. Deset minut před koncem poločasu přišel pro naše mužstvo asi rozhodující moment. Na odpískaný faul Staňka reagoval podrážděně Rysl a rozhodčí ho odměnil kartou červenou. Škoda, právě Rysl patřil k našim nejlepším hráčům. Domácí trestali okamžitě. Míč po trestném kopu do šestnáctky dopravil hlavou do sítě domácí hráč a bylo to 2:0. Poločas hrůzy ještě dovršili domácí dalším gólem, když průnik přes naše beky zakončili tvrdou střelou.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez zraněného Martínka. Početní převaha domácích ale nebyla na hřišti vůbec znát. Domácí, vědomi si svého náskoku, přenechali našemu mužstvu střed pole, ale naše mužstvo tentokrát nemělo sílu něco s výsledkem udělat. Pokud jsme se dostali do nadějnější akce, chyběla odvaha a přesnost. Po jedné akci jsme se přece jen dočkali. K míči se na hranici šestnáctky dostal Zelenka a krásnou střelou překonal brankaře. Domácí ale drama nepřipustili a za šest minut po akci křídelního útočníka, který našel na hranici penalty volného spoluhráče, se radovali počtvrté. Ke cti našeho mužstva patří fakt, že až do konce bojovali. Bohužel k tomu nepřidali fotbalový um a zaslouženě se tak mohli radovat domácí.