SK Horní Cerekev - FC Chotěboř B  4:2 (2:0)

Branky: Zelenka 2, Havel (PK), Serbus - Rakušan 2

Rozhodčí Šetek - Gaupmann, J.Nechvátal, 70 diváků

SK HC: Soukup - Vondráček, Šetek, Staněk, Havel -  Serbus, Kůta, Mezera, Rysl - Zelenka, Martínek (Jan Plachý)

V silné sestavě a s odhodláním odčinit nevydařený zápas v Lukách jsme nastoupili proti béčku Chotěboře. To se podařilo, i když to naše mužstvo stálo hodně sil. Podzim zakončíme v Kožlí, kde jsme v loňské sezóně vyhráli. Očekává se plný autobus našich fanoušků, kteří poženou náš tým za ziskem bodů. Hosté začali aktivně a v úvodu zápasu kopali několik rohových kopů. Naše obrana včele se Soukupem ale nápor přežila. Hned naše první nebezpečná akce skončila úspěchem našeho týmu. Po úniku Martínka házel Kůta dlouhý míč z autu až před Serbuse, který byl sražen a pokutový kop s přehledem proměnil Havel. Za dvě minuty se opět s chutí hrající Serbus dostal do výhodné pozice, ale na centr Zelenky hlavou nedosáhl. Hosté i nadále zaměstnávali naši obranu, která tentokrát nepůsobila příliš jistým dojmem. Kopali několik trestných kopů, ale Soukup byl vždy na místě. Závěr poločasu se nám vydařil. Martínek opět nasadil k úniku po pravém křídle, následoval prudký přízemní centr a Zelenka se tentokrát nemýlil a bezpečně proměnil.

Druhý poločas začal pro naše mužstvo dobře. Serbus dokonale nachytal hostujícího brankaře a z 27 metrů ho přestřelil a míč se od břevna odrazil do sítě. Vše se zdálo být jasné. Třígólový náskok se zdál dostatečný. Potom však přišel pro náš tým šok. Nejdříve se hostující útočník dobře zorientoval v naší šestnáctce a do protipohybu Soukupa se trefil přesně k tyči. Za dvě minuty tentýž hráč vystřelil a Soukup si míč, který šel nad břevno naší branky, nešťastně srazil do branky. A naše šokované mužstvo mohlo dostat další úder. Do třetice se dostal útočník hostů Rakušan opět do výborné střelecké pozice, ale naštěstí pro naše mužstvo trefil tentokrát pouze boční síť. Plných deset minut trvalo, než se naši z tohoto nepříjemného úseku zápasu dostali. Postupně jsme se opět dostávali do tlaku a nejblíže ke skórování měl Staněk, ale míč po rohovém kopu skončil z jeho hlavy vedle branky. Ani centr Rysla, na který si naběhl Kůta, neskončil v brance. Ovšem další centr Rysla jsme již zužitkovali, když Zelenka tentokrát hlavou mířil přesně k tyči. Domácí hráči i diváci si jistě oddechli a doufali, že dvoubrankový náskok již tentokrát naše mužstvo udrží. To ovšem zbývalo do konce zápasu ještě 20 minut a hosté to nevzdali. Poslední čtvrthodinka zápasu se odehrála v jejich režii. Nejblíže ke snížení měli hosté po střele, která naštěstí skončila na naší tyči. V té době burcoval neúnavně naše hráče skvěle hrající a nestárnoucí Vondráček. Naše mužstvo  závěrečnému tlaku hostů odolalo a připsalo si tak důležité vítězství nad soupeřem, se kterým v loňské sezóně uhrálo pouze jeden bod.

------

11. kolo - 16.10.2010

Buwol Metal Luka nad Jihlavou - SK Horní Cerekev  3:2 (2:2)

Branky: Martínek 2

Rozhodčí Zadinová, delegát M.Vrzáček, 180 diváků

SK HC: Soukup - Jar.Plachý, Šetek, Mezera, Havel -  Jan Plachý (Loukota), Rysl, Kůta, Cimler - Zelenka, Martínek (L.Musil)

Už neúčast tří hráčů základní sestavy dávala tušit, že nás na krásném stadionu v Lukách nečeká lehký zápas. Za deštivého počasí jsme ale až do poslední vteřiny bojovali alespoň o bod. Za značné podpory našich příznivců jsme však nedotáhli zápas do úspěšného konce. Domácí začali aktivně a v prvních deseti minutách získali územní převahu. Do první vyložené šance se dostali v 9. minutě, když po centru do naší šestnáctky nedokázal domácí útočník dopravit míč do branky. Po deseti minutách jsme se z tlaku domácích vymanili a po centru Havla a střele Kůty jsme ohrozili domácí branku. Poté zahrozila dvojice bratrů Plachých, ale střela Jaroslava minula branku. V 19. minutě se ale již radovali domácí. Po rohovém kopu si krásně naskočil domácí hráč a nádhernou hlavičkou nedal našemu Soukupovi šanci. Za tři minuty již ale bylo vyrovnáno. Mezera našel v šestnáctce Martínka,ten si vysoký míč zpracoval zády k brance na prsou a z otočky se trefil přesně k tyči. Za pět minut si vybral slabší chvíli náš Šetek. U autové čáry prohrál souboj a hostující útočník se řítil sám do šestnáctky a tak přišel faul. Žlutá karta pro Šetka a penalta. Soukup ale naše mužstvo podržel, když penaltu bravurně vyrazil a ještě stačil zlikvidovat následnou dorážku. Naše mužstvo se málem dostalo do vedení po chybné malé domů domácích, když brankář na brankové čáře zachraňoval na roh. Ve 38. minutě se ale radovali opět domácí, když na centr nikdo z našich hráčů nereagoval a důrazný útočník opět hlavou skóroval. Za tři minuty mohlo být ještě hůře, když špatnou malou domů musel vyřešit Soukup vyběhnutím, ale domácí útočník po obejití Soukupa mířil z úhlu vedle. Do přestávky jsme stačili srovnat. Po pěkném centru Rysla nádherně hlavičkoval Martínek.

Druhý poločas jsme zahájili střelou Zelenky, ale potom přišel tlak domácích. Jar.Plachý sice krásnou střelou vystrašil domácího brankaře, ale domácí nás v tuto dobu přehrávali. Po jednom přetaženém centru jsme měli štěstí, když střela skončila na tyči. Přežili jsme nápor domácích a konečně vyrovnali hru. Do dobré příležitosti se dostal po úniku Zelenka, ale jeho přízemní centr na Martínka brankař zlikvidoval. Další dobrá příležitost se naskytla Kůtovi opět po úniku Zelenky, ale Michal netrefil z dobré pozice branku. A tak se blížil infarktový závěr zápasu. Nejdříve mohl rozhodnout o osudu celého zápasu Zelenka. Od poloviny hřiště postupoval s dostatečným náskokem na branku domácích, ale situaci vůbec nezvládl a ukopnutý míč brankář včasným vyběhnutím chytil. To vše se odehrálo dvě minuty před koncem. Domácí přežili kritický moment zápas a udeřili. Po tvrdém zákroku za půlicí čárou našeho Rysla kopali domácí trestný kop v době, když rozhodčí ukazoval, že nastavuje jednu minutu. Prudký střílený centr tečoval hlavou úplně volný nepokrytý hráč a míč skončil v rohu naší branky. Po rozehrávce jsme měli podobnou výhodu i my. Všichni naši hráči včetně Soukupa se však v šestnáctce domácích neprosadili. Po závěrečném hvizdu následoval obrovská radost domácích a veliké zklamání našich hráčů. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Nutno ovšem dodat, že vítězství si domácí mužstvo zasloužilo a nám nezbývá nic jiného, než tento fakt sportovně uznat a domácím gratulovat k vítězství.. (P.P.)

------

10. kolo - 9.10.2010

H. CEREKEV – HABRY 2:1 (2:1)

Domácí museli začít bez brankáře Soukupa, kterého mezi tyčemi na dvacet minut zastoupil jinak středopolař Mezera. Habry toho využily a po přímočaré akci je poslal už v 8. minutě do vedení Kudláček. Ve 22. minutě poslal dlouhý centr do šestnáctky Havel, hlavičkový souboj vyhrál Serbus a Zelenka pohotovou ranou zařídil vyrovnání. To Horní Cerekev povzbudilo a měla až do poločasu více ze hry. Ve 32. minutě šla do vedení, když střelu Kůty vrátil do sítě Serbus. Po přestávce se hrálo takřka výhradně na branku domácích, ale Habry zcela vyhořely v koncovce. Největší šanci na vyrovnání měl v 50. minutě Michal, jenže i on zblízka minul branku.

Góly: 22. Zelenka, 32. Serbus – 8. Kudláček. Rozhodčí: J. Nechvátal. ŽK: 2:1. Diváci: 70.

H. Cerekev: Mezera – Šetek, Staněk, Jan Plachý (23. Soukup), Vondráček, Zelenka, Kůta, Havel, Jaroslav Plachý (74. Cimler), Serbus, Martínek. (zdroj: Pelhřimovský deník)

------

9. kolo - 3.10.2010

Sokol Černovice - SK Horní Cerekev  4:0 (1:0)

SK HC: Soukup - Cimler, Šetek, Staněk, Rysl (60. Vondráček) -  Jan Plachý, Kůta, Mezera, Serbus - Zelenka, Martínek

S nadějí na dobrý výsledek přijela spousta příznivců našeho týmu do Černovic a bohužel odjížděla zklamaná. Mužstvo, které se pyšnilo nejlepší obranou v soutěži, propadlo zejména v obranné fázi a odjelo s potupnou porážkou. Tým úplně zbytečně oslabil J.Havel, který nastoupil v sobotu před tak těžkým zápasem v Černovicích za náš B tým a zranění ho nepustilo na nedělní zápas. I další hráč základní sestavy P.Rysl si zahrál za naší rezervu a v nedělním zápase také nedohrál. A když další obránce L.Vondráček stále laboruje s naraženými žebry z Lukavce, není divu, že naše obrana neuspěla. Vynucené změny v obraně zamíchaly sestavou na místech krajních obránců. Zejména neúčast výborně hrajícího Havla a Vondráčka naši formaci oslabila. Ani stoperská dvojice se tentokrát neubránila chyb a tak se zrodil tento výsledek.

První poločas jsme odehráli většinou na naší polovině. Naši útočníci tentokrát byli zcela odříznuti od špatně hrající zálohy, která jim nedokázala vytvořit situaci, po které by mohli ohrozit branku domácích. Zejména naše levá strana, kde nastoupili dva mladíčci Cimler a Plachý, kazila a nedokázala podržet a rozehrát míč. Ale i zbytek zálohy nehrál dobře a spousta nepřesných přihrávek dostávala naši obranu pod tlak. V 25. minutě se dostal do výhodné pozice domácí útočník, na kterou reagoval náš Soukup vyběhnutím a na přesnou umístěnou střelu nestačil. Domácí dostali chuť a další šanci po nedorozumění Šetka a Kůty tentokrát stačil Soukup zachránit. Ojedinělou příležitost jsme měli z trestného kopu za faul na Serbuse, ale Zelenka trefil pouze zeď domácí obrany. Dvě minuty před koncem opět Soukup zachraňoval, když střelu vyrazil reflexně nohou.

Naši diváci věřili, že do druhého poločasu přijde jiný tým. Bohužel jen první minuty tomu nasvědčovaly. Ale poté se vrátilo vše do starých kolejí. Během 13 minut druhého poločasu totiž domácí nastříleli tři góly a bylo hotovo. Nejdříve přízemní prudkou přihrávku přes pokutové území minuli hned tři naši hráči a Soukup neměl nárok. Poté se ocitl na naší pravé straně úplně volný útočník a pohodlně překonal Soukupa. A do třetice po chybě Staňka domácí opět trestali a stanovili tak konečný výsledek. Za tohoto stavu jsme konečně zaměstnali i domácí obranu a po pohledných akcích Zelenky, Kůty a Serbuse jsme byli blízko alespoň čestnému úspěchu. Pro zajímavost uvádím, že první střela na domácího brankaře šla až v 73. minutě z kopačky Plachého... Zlepšená hra v závěru zápasu přece jen napravila dojem z předchozích minut. Čestný úspěch našeho týmu jsme ovšem nezaznamenali ani po přihrávce Kůty, který poslal do šance Martínka. V sobotu nás čeká druhý tým tabulky a naše mužstvo jistě podá takový výkon, který povede k úspěchu. Věříme, že s podporou našich skvělých diváků tento zápas zvládneme.(P.P.)