Jdi na obsah Jdi na menu
 

kolo 14

Starší žáci

 

Dálnice Speřice - SK Horní Cerekev  1:3 (0:0)

Branky: Rokos (PK) - A.Šimák, Chadim (PK), T.Matějka

ŽK 0:2, rozhodčí Burza, 30 diváků

SK HC: Braun – M.Matějka, T.Matějka, Duba, Makovička – Juhász, Chadim, D.Brada, Novák – A.Šimák, Zelenka, střídali: Filsoch, M.Šimák, Sadílek

Za slunečného počasí jsme brzy ráno zajížděli na horkou půdu do Speřic. Domácí se sice pohybují v polovině tabulky, ale zvláště doma dokážou být velmi silní a houževnatí. To potvrzovali i tentokrát a v první půli si vytvořili mírnou převahu. Zejména průniky šikovného Rokose zaměstnávaly naší obranu. Nedařilo se nám soupeře přehrávat a vlastně ani vážněji ohrožovat branku. Domácí byli v zakončení naštěstí nepřesní a nechybělo mnoho, aby naopak naši otevřeli brankový účet. Těsně před odchodem do šaten jsme založili rychlý protiútok 2 na 1, na soupeřovu branku se řítili A.Šimák se Zelenkou, ale nepřesnou přihrávkou se o šanci připravili.

Co se nepovedlo před pauzou, na to naši navázali hned po změně stran, když si na centr z pravé strany naskočil A.Šimák a hlavou zavěsil. Branka nám vlila energii do žil a hra se od této chvíle zcela vyrovnala. Bohužel, dlouho jsme se z vedení neradovali a po faulu v šestnáctce vyrovnával z penalty Rokos. Do našeho útoku se natrvalo nastěhoval T.Matějka (na stopera se stáhl Zelenka a opět nezklamal) a sázka na ofenzívu vyšla dokonale. A.Šimák se prosmýkl do vápna a jeho přihrávku zbrzdil ve skluzu rukou pilíř zadních řad domácích Jančík. J.Chadim se z pokutového kopu taktéž nemýlil a bylo zase veseleji. Definitivní potvrzení vítězství zajistil T.Matějka, který se individuálně prosadil ve velkém čtverci. Domácí se v závěru ještě snažili zápas zdramatizovat, ale naši velkou bojovností dovedli utkání do úspěšného konce.

Zápas to tentokrát nebyl vůbec jednoduchý, hodně bolel a tři body ze Speřic lze považovat za velký úspěch. V příštím kole přivítáme lídra tabulky z Velkého Beranova a tak lze znovu očekávat fotbal jako řemen.

 

Mladší žáci

Dálnice Speřice - SK Horní Cerekev  4:1 (1:0)

Branka: Filsoch

SK HC: Bečica – Filsoch, M.Šimák, Petrák, Kasal, Jirák, Andrle, Vaněk, Sadílek

Naši mladší to od začátku neměli proti favoritovi vůbec jednoduché. Většinu utkání jsme byli pod mírným tlakem, neboť domácí dokázali lépe kombinovat v poli. Branky jsme však inkasovali poměrně smolné. První padla z penalty za faul v souboji o míč, po kterém se bohužel vážně zranil domácí útočník a čekal ho převoz do nemocnice. Domácí nás zasypávali sprškou jedovatých střel, většinou však mířily vedle nebo bravurně zasahoval Bečica. Ve druhé půli se Speřice prosadily výrazněji. Jen škoda, že gólům předcházely naše individuální chyby. Čestný úspěch zaznamenal v úplném závěru bojovník Š.Filsoch, když dalekonosnou střelou téměř přes celé hřiště překvapil nepřipraveného domácího gólmana.