Jdi na obsah Jdi na menu
 

HC-V_Beranov

Starší žáci

SK Horní Cerekev – Družstevník Velký Beranov  1:1 (1:1)

Branka: Šimák Adam – Vrtal Miroslav

rozhodčí Beseda, 30 diváků

SK HC: Braun – M.Matějka, T.Matějka, Duba, Makovička – Juhász, Chadim, M.Šimák – A.Šimák, D.Brada, Zelenka, na střídání: Filsoch, Andrle, Jirák

Zápasem roku by se dal pro nás bez nadsázky nazvat souboj proti vedoucímu celku soutěže z Velkého Beranova. V případě vítězství jsme mohli zásadně zamíchat situací v popředí tabulky. Od začátku se do sebe oba soupeři pustili, vědomi si zejména své ofenzivní síly. Skóre zápasu otevřel již v 7. minutě nekompromisní hlavičkou Adam Šimák po precizním stříleném centru J.Zelenky. Ani hosté neskládali zbraně, bojovali o každý míč, ale do stoprocentních šancí jsme je nepouštěli. Již v 1. půli jsme mohli utkání rozhodnout. Do 20. minuty zahrával J.Chadim 3 trestné kopy z dobré vzdálenosti těsně za hranicí vápna, bohužel všechny šly těsně nad břevno. Další gólovou příležitost měl z dorážky aktivní Zelenka, ale ve skvělé pozici přestřelil odkrytou branku. Poté se hra vyrovnala a hosté začali mít více ze hry a hrozili zejména zprava nejlepším střelcem soutěže Jonášem. Charakteristické byly také časté a vyrovnané souboje tvůrců hry obou týmů – Chadima a Havlína. Hostům se v 28. minutě podařilo srovnat stav z brejkové situace, kdy jsme neuhlídali zakončujícího Vrtala.

Druhá půle přinesla taktéž urputný boj o každý míč. Z těch vyložených šancí stojí za zmínku břevno hostů a také promarněná příležitost M.Šimáka po naší pohledné kombinační akci. Až do samého závěru byla obě mužstva naladěna na útočnou notu, ale skóre se již nezměnilo. Výkony většiny aktérů tohoto souboje by snesly měřítko o stupínek vyšší soutěže. Výsledek nahrává více hostům, kteří si tak před námi udrželi sedmibodový náskok. Nic ale není ztraceno, ve hře je stále 21 bodů!

 

Mladší žáci

SK Horní Cerekev – Družstevník Velký Beranov 2:0 (2:0)

Branky: Filsoch 2

SK HC: Bečica – Filsoch, Petrák, M.Šimák, Kasal, Jirák, J.Vaněk, K.Vaněk, Andrle, Šetek,

Vše podstatné se odehrálo v prvních 5 minutách. Ke dvěma trestňákům se postavil tradiční exekutor Š.Filsoch a oba zapluly do branky hostí. Vypadalo to na domácí brankostroj, ale opak byl pravdou. Hra byla vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách, gólmani však změnu skóre nepřipustili. Druhý poločas už byl oboustranně pouze odvar. Nakopávaná bez kombinace proto moc pohledných akcí nepřinesla. Tři body po dvou předchozích porážkách ale mohou být určitě vzpruhou do dalších zápasů.