Jdi na obsah Jdi na menu
 

HC-Lukavec

SK Horní Cerekev – TJ START Lukavec     3 – 3     ( 1-3 )

 

 

Sestava: Soukup – Havel, Staněk, Šetek, Vondráček  -  Rysl, Růžek, Kůta, Zelenka

                               Martínek, Serbus

 

 

Střídající hráči : Cimler, Plachý Jan

 

 

 

Sobotnímu utkání našeho „A“ mužstva předcházela dvě žákovská utkání. První utkání, v nešťastný čas 12.15 hod., sehráli starší žáci.  Šlágr kola skončil remízou 1- 1, ale byla to nádherná, napínavá podívaná plná krásných akcí, skvělých zákroků Martina Brauna. Pokud budete mít za 14 dní čas, zavítejte na stadion, naši mladí hráči v čele s Jakubem Chadimem, bratry Šimáky, Tomášem Matějkou, Jirkou Zelenkou a dalšími Vás určitě nezklamou.

 

Po lichotivém komentáři z Havlíčkova Brodu, pochvalnými gesty a poklonou od trenéra Slovanu jsme nastoupili k zápasu velmi profesorsky, s dojmem -  dnes to bude pohoda, Lukavec jasně přehrajeme a získáme 3 body. Jenže ve fotbale je každý zápas jiný. 

 

Do sestavy se vrátil Michal Martínek a Pavel Rysl. Nic silnějšího již trenéři v současné době k dispozici nemají. Jak tým sestavit ?, kam koho zařadit byl pro trenéry oříšek.

 

První gól jsme inkasovali již v 8. minutě po individuální chybě v obraně. Samostatný nájezd nemohl Míra Soukup chytit. Do osudné 8. minuty jsme však měli 2 gólové příležitosti. V první nebezpečné šanci  se ocitl Michal Martínek a ve druhé tutovce Pavel Rysl.

 

Vyrovnávací gól (svůj premiérový za HC) vstřelil Borek Růžek. Svůj dribling v malém vápně zakončil jesličkami brankáři.

 

V závěrečné patnáctiminutovce prvního poločasu hosté 2x skórovali. Na 2-1 střelou za hranicí velkého vápna. Umístěnou střelu Míra Soukup neviděl, neboť měl zakrytý výhled. Na 3 – 1 hosté zvýšili ve 40. minutě hlavou po centrovaném míči. Hráč Lukavce ( vysoký stoper)  nebyl důsledně střežen ( zdvojen).

 

Do druhého poločasu již nenastoupil Michal Martínek, tudíž došlo ke změnám v sestavě. Do útoku se přesunul Jakub Havel, jeho místo v obraně zaujal Pavel Rysl a do zálohy se postavil Tomáš Cimler.

 

Běží 48. minuta a Jakub Havel zahrával pokutový kop. Proměnil a snižuje na 2-3. Penaltě předcházela parádní přihrávka do uličky a faul brankáře na Jakuba, který mu udělal hokejový blafák.

 

Lukavečtí hráči hráli skvěle offside – systém ( 8x). Jenže v 60. minutě na ně mazácky vyzrál Jarda Serbus. Jeho gól snad nejde ani popsat, posuďte sami. Jarda si sám  přihrál za obranu lob, obránci nereagovali, tento lob si doběhl a  zakončil hlavou přes vybíhavšího brankáře. Ten jej fauloval a viděl červenou kartu. Do branky naskočil náhradní brankář ( B tým).

 

Lukavec hrál 30 minut o deseti hráčích. Na jeho bránu se valil jeden útok za druhým. Domácí diváci byli svědky tří samostatných nájezdů na brankáře. Zde jsou jména smutných hrdinů, kteří nedokázali své nájezdy úspěšně zakončit. První byl Borek Růžek, který si podle svých slov brankáře obhazoval. Bohužel míč skončil brankáři v náručí. Druhým byl Jakub Havel, ten sice stačil zakončit střelou, ale jeho střelu brankář lukaveckého „B“ skvěle vyrazil. Do třetice se tváří v tvář brankáři rozběhl od poloviny hřiště rychlík Vítek Zelenka. Zakončil však do hrudi hrdiny v bráně Lukavce.

Do výčtů šancí musíme ještě zařadit také superakci Michala Kůty, který ovšem nestřílel a nepochopitelně přihrával na hráče, který byl bráněn.

Na svou poslední šanci netrpělivě čekali také hosté. Ta se naskytla v úplném závěru utkání. Hosté dobře vykombinovali od rohového praporku do šestnáctky a podařilo se jim zakončit. Bohudík Míra Soukup skvěle vyrazil a před dobíhajícím hráčem stačil Libor Vondráček zachránit.

Pokud máte rádi vypjatá utkání, kdy si s chutí zakřičíte ( na hráče, soupeře, rozhodčí), kde se do poslední minuty hraje o body, máte rádi zápas plný šancí,  pak sobotní zápas proti Lukavci byl tím pravým.

Naše hráče na „ pozápasové tiskové konferenci“ pochválil trenér Lukavce. Obdiv neskrýval k našemu číslu 9, výborný byl také „ ten blonďák v útoku“. Mám-li mluvit za domácí realizační tým, k nejlepším musím také jmenovat Jakuba Havla.

Další zápas sehraje „A“ tým na hřišti Ždírce nad Doubravou. Za ždírecké „B“ nastupuje pravidelně na domácím hřišti čtveřice hráčů z krajského přeboru. Musíme se na zápas důkladně připravit, zvolit správnou taktiku a doufat, že se k zápasu sejdeme v hojném počtu.