Jdi na obsah Jdi na menu
 

HB-HC

Slovan Havlíčkův Brod  „B“  -  SK HC     2 : 1   ( 1 : 0 )

 

Sestava:     Soukup -   Staněk, Mezera, Šetek, Vondráček  -   Koten, Kůta, Růžek, Zelenka -

                                     Havel, Serbus

 

Střídali:  Musil L., Musil O.

 

 

Nepřítomní hráči:   Cimler Tomáš – střevní potíže

                                Plachý Jan – pracovní povinnosti

                                Rysl Pavel – trest

                                Plachý Jarda -  ?

                                Martínek Michal – zraněn

                                Suchý Lukáš - ?

 

Zranění hráči (již před zápasem)  :   Vondráček Libor  -  z halového turnaje

                                                           Staněk Pavel – nevolnost celý týden

                                                           Mezera Jiří – achillovka (termín operace není znám)

 

 

 

S dobrou náladou a s myšlenkou na vítězství cestovalo hráčské torzo na hřiště vedoucího týmu tabulky. V celku Slovanu se objevilo několik hráčů „A“ mužstva, kteří v předchozích sezonách nebo letos naskočili do krajského přeboru.

 

Z pekla štěstí, tak můžeme charakterizovat sobotní zápas z pohledu domácích. Hosté sehráli dle cerekvických fanoušků nejlepší jarní utkání. Především první poločas byli hosté lepší a vytvořili si několik gólových šancí. Aktivní byl Pepa Koten na pravé straně, při centrech a dlouhých autech do šestnáctky svůj důraz uplatnil Jarda Serbus, tým hnal do ofenzívy Michal Kůta, zleva hrozil Vítek Zelenka a kličkami mátl protihráče Jakub Havel, kterému se po přesunu z obrany v útoku velmi daří a patří k nejlepším na hřišti.

 

Největší šance prvního poločasu měli Vítek (již ve 4. minutě se řítil sám na brankáře) a Jarda Serbus, který zahrozil ve 40. minutě po rohovém kopu.

 

První branka zápasu padla ve 35. minutě. Brankářův výkop nadělal hostující obraně velké problémy, šikovný útočník si pohrál snad se všemi zadáky, přesto jeho střelu stačil Míra Soukup ještě vyrazit. Odražený míč ovšem nedokázali obránci odkopnout a přišla zbytečná  „kosa“ Pavla Staňka. Zkušený Fialka penaltu proměnil.

 

Vyrovnávací gól padl v 55. minutě. Po rychlé akci ( Mezera - Koten - Havel) z pravé strany se míč dostal v pokutovém území k Jardovi „Vápínkovi“, který mazácky zavěsil k zadní týči. Nové kopačky a hned parádní gól.

 

Vše vypadalo OK. Cerekvičtí hráči převzali taktovku zápasu. Sami hráči čekali, že vstřelí kýžený vedoucí gól. Jenže přišel zlomový moment utkání. Roh, ke kterému nikdy nemělo dojít. Celá obrana zaspala a ze skrumáže před brankou padl rozdílový a vítězný gól pro Slovan.

 

V závěru, kdy se hrálo již vabank, kopali domácí penaltu. Ležérněji kopnutý pokutový kop snad diváci na Losích v Havlíčkově Brodě neviděli. Míra zůstal stát uprostřed branky a zcela v klídku házenkářsky vyrazil. Naděje žila.

 

Zápasy v I.B se rozhodují, podobně jako v Premier League, v nastavení. To ví dobře i Ondra Musil, který mohl vyrovnat na 2-2. Poslední akce začala velkým sólem kapitána Michala Kůty, který od rohového praporku prošel do šestnáctky a vyslal na brankáře tvrdou přízemní střelu. Tu stačil na poslední chvíli gólman vyrazit před Ondru, ale ten nedokázal zavěsit a branku z úhlu ragbyově přestřelil.

 

V utkání došlo ke zranění Borka Růžka, který musel být střídán. Doufáme, že se Borek uzdraví a bude moci zasáhnout do okresního derby proti Lukavci v příštím kole. K tomuto utkání by měl nastoupit i hříšník z podzimní části Pavel Rysl. Při tréninku předvádí „velké věci“ a bude zcela jistě přínosem pro náš tým. Pavel by se měl zařadit do záložní řady a zásobovat hlavičkáře (Jardu Serbuse, Borka Růžka) přesnými centry.

 

Nejlepším hráčem na hřišti z obou týmů byl jednoznačně Michal Kůta. Byl všude. Bránil, vedl útočné akce, poctivě se vracel. Jen škoda, že jeho závěrečné sólo neskončilo gólem.

 

Děkujeme fanouškům, kteří přicestovali na zápas a vytvořili svými hlasivkami a vuvuzelami bouřlivou atmosféru.