Jdi na obsah Jdi na menu
 

Budíkov - HC

Budíkov – SK HC    2-2       ( 1-1)

 

Sestava :   Soukup -  Rysl, Staněk, Šetek, Vondráček   -  Cimler, Růžek, Kůta, Zelenka –

                                   Havel, Serbus

 

Střídali :  Mezera, Plachý Jan, Koten

 

 

 

Na malém budíkovském stadionku se hrál bojovný, napínavý a šancemi prošpikovaný zápas.

Domácím se povedl nástup do utkání. První možnost měli z trestného kopu (vzdálenost 15 m), ale dobře postavená zeď nebezpečí odvrátila. Ještě větší šanci příležitost skórovat měli domácí z pokutového kopu. Souboj nervů však vyhrál Míra Soukup a penaltu vyrazil mimo své tyče. Hosté převzali taktovku od 15. minuty. Dařily se nám rychlé přechody na útočnou polovinu soupeře. Dobře pracovala záložní řada, která rychlostí přehrávala budíkovské hráče.

Hlavní roli v prvním poločase hrál Pavel Rysl. Během první půle zahrával pět standardních situací. Jedna byla hezčí než druhá. Za zmínku stojí jeho čtvrtá a pátá (20 cm od pravé šibenice, respektive orazítkované břevno).

 

Úvodní gól zápasu hlavou vstřelil stoper Pavel Staněk. Počkal si na dlouhé autové vhazování Michala Kůty a „angličanem“ poslal Cerekev do vedení.

 

Asi nejkrásnější moment celého utkání si pro fanoušky připravil Vítek Zelenka. Cerekvičtí zahrávali roh, který brankář vyboxoval daleko za hranici velkého vápna a Víťa tento míč napálil zpět na branku. K úžasu všech neskončil tento míč vysoko na pletivem, ale na břevně domácí svatyně. Nádherný fotbalový okamžik.

 

Budíkov byl velmi nebezpečný v útoku. Posila Budíkova pro tuto sezónu, ghanský útočník Kim Tyrone Grant, skoro bezchybně nacházel svého parťáka v útoku, který velmi zatápěl našim obráncům.

Nebylo pro něho problémem obejít dva protihráče. Jeho šance však skončily na rukavicích Míry Soukupa, nebo se vše podařilo na poslední chvíli zažehnat. První půli mohl Budíkov minimálně 5x skórovat. Podařilo se mu to jen jednou. Do poločasové přestávky chybělo několik minutek, když velmi hezkou kombinací a střelou z vápna domácí vyrovnali.

 

Ve druhém poločase byla Horní Cerekev jasně lepší. Vytvořila si několik velkých šancí. Klíčové byly dva samostatné nájezdy, které nedokázala proměnit. Jak Vítkovi Zelenkovi, tak Michalu Kůtovi chybělo ke gólu několik centimetrů. Jejich střely šly těsně vedle domácí branky. Cerekvičtí se ujali vedení 2-1. Svůj první gól na jaře vstřelil Tomáš Cimler. Opět si počkal na dlouhý aut Michala Kůty a hlavou překonal brankáře.

Od této chvíle jsme měli zápas pod kontrolou. Záložníci podporovali útok a rodily se další slibné příležitosti.

Ovšem jak to bývá, osud tohoto utkání vzal do svých pan rozhodčí. Jasný faul uprostřed hřiště na Tomáše Cimlera neodpískal a ostatní přestali hrát. Domácí hráč, který Tomáše sestřelil na půlce, nakopl míč přes naše obránce a rychlý útočník domácích překonal Míru Soukupa. Následovalo extempore fanouška, který se rozhodl, že rozhodčího vyzve na pěstní souboj a vběhl na hřiště. Pořadatelé nakonec vše vyřešili.

 

V závěru došlo k dvěma zraněním (Pavel Rysl a Jarda Serbus). Bohužel pro Jardu zřejmě jarní část skončila, ve čtvrtek bude operován. Všichni věříme, že se operace zdaří a Jarda nastoupí před domácími fanoušky již při červencovém turnaji.

 

Přinášíme rozhovor s Mírou Soukupem o jeho specializaci  -  Pokutové kopy.

 

  1. Miroslave, popište krátce moment těsně před penaltou.

„ Navázal jsem se střelcem oční kontakt. Dělám to takhle vždycky. Viděl jsem nejistotu, vůbec nevěděl, kam bude střílet. Čekal jsem do poslední chvíle, nehýbl jsem se ani na jednu stranu. Musím také přiznat, že to bylo špatně zahrané a pro brankáře „lahůdka“ (smích)

 

  1. Trénujete penalty?

„Ano“

 

  1. S kým?

„Při tréninku soutěžím s několika hráči, dobře kope v našem týmu Jakub Havel, hůře Pavel Rysl a nejhorším střelcem penalt je Borek Růžek.“

 

  1. Otázka z jiného soudku. Prý plánujete cestu do Austrálie, co ne na tom pravdy?

„Ano, společně s přítelkyní bychom se rádi podívali k protinožcům“

 

  1. Na jak dlouho?

„Chtěli bychom tam být jeden rok“

 

 

Děkujeme našemu brankáři za rozhovor.